Od chwili, gdy zaczniesz używać Joomla!, stajesz się uczestnikiem naszej globalnej społeczności. Od Ciebie także zależy, jaki jest i będzie Joomla, czym będziemy dysponować, co każdy z użytkowników otrzyma - od Projektu Joomla! i od społeczności Joomla.

Ofiaruj swoj czas

Masz go niewiele? Poświęć choć kilkanaście minut w tygodniu. Nie musisz się deklarować. Po prostu pomagaj.

Znajdziesz więcej niż 1-2 godziny w miesiącu? Zostań wolontariuszem. Dołącz do naszych projektów. Wciąż trzeba nam liderów i ochotników.

Ofiaruj swoj czas

Jak dużo otrzymujesz?

Czy zastanawiasz się czasem nad tym? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, co otrzymujesz i ile by to kosztowało, gdyby Ci przyszło zapłacić?

Oto kilka danych:

• otrzymujesz Joomla! - bezpłatny CMS, warty kilkadziesiąt tysięcy złotych
  • korzystasz bezpłatnie z „serwisu technicznego” - kilka razy do roku otrzymujesz nowe serwisowe wydanie Joomla, naprawiające wykryte usterki i luki, a co 6 miesięcy wzbogacane o nowe funkcje
  • natychmiast po ukazaniu się kolejnego wydania Joomla! otrzymujesz uaktualnione pakiety języka polskiego oraz kilkadziesiąt innych języków
  • możesz korzystać z obszernej dokumentacji w języku angielskim - w centralnej bibliotece dokumentacji jest aktualnie 4 500 pozycji
  • możesz korzystać z obszernej dokumentacji w języku polski - w naszej bibliotece dokumentacji jest aktualnie ponad 2 800 pozycji
  • możesz uzyskać pomoc techniczną w rozwiązaniu napotkanych problemów przez 24 godziny na dobę na polskim lub ogólnoświatowym forum użytkowników

Co dajesz od siebie?

Czy w tym, co wszyscy otrzymujemy, jest coś, co Ty dajesz od siebie?

Na pewno jest! Bo dajesz swoje zainteresowanie! Bo korzystasz z Joomla. To jest na pewno Twój wkład w Joomla.

Ale czy w porównaniu z innymi, którzy ofiarują Ci nieliczone godziny swojej konkretnej pracy, to dużo?

Zastanawiasz się czasem, co Ty możesz zrobić? Co Ty możesz dać od siebie? Czy możesz poświecić 2 godziny w miesiącu? Albo chociaż jedną?

Czy wiesz, że

• Joomla! jest jedynym projektem wolnego oprogramowania w pełni zarządzanym przez społeczność?
  • wszystko, co dotychczas udostępniło użytkownikom Polskie Centrum Joomla, to praca niewielkiego grona wolontariuszy?
  • każde nowe wydanie Joomla! wymaga od zespołu PCJ od 3 do 15 godzin pracy, która musi być wykonana?
  • kilku wolontariuszy PCJ w każdym tygodniu świadczy bezpłatnie pracę na rzecz polskiej społeczności w wymiarze 40-100 godzin?

Zostań wolontariuszem

Wolontariuszem może być każdy. Nie oferuj swej pomocy, ale ją po prostu świadcz:

• wzbogacaj zasoby w naszej Elektronicznej Bibliotece Dokumentacji Joomla! jako korektor, tłumacz, autor, grafik; do swoich prac zachowujesz prawa autorskie,
  • udostępnij swoje tłumaczenia rozszerzeń dla Joomla!, nawet jeśli nie są doskonałe,
  • napisz wiadomość, doniesienie, artykuł do publikacji w naszym centrum informacji i promocji,
  • dodawaj polskie wersje rozszerzeń w naszym katalogu rozszerzeń,
  • udzielaj porad na forum użytkowników,
  • włącz się do pracy Zespołu Tłumaczy.

Zapraszamy każdego, kto chce być użyteczny dla społeczności i zrobić coś konkretnego.

Tak też możesz pomóc

• dołącz do znajomych Fundacji na Facebooku – polub nas i pomagaj nam dotrzeć z informacją o naszej działalności do jak największej grupy osób,
  • zaglądaj regularnie na nasze strony internetowe, przeglądaj je oraz zainteresuj się reklamowanymi produktami i usługami – w ten sposób zwiększysz nasze dochody z reklamy,
  • umieszczaj na swoich stronach łącza do publikacji w witrynach PCJ, cytując wartościowe materiały i informacje, aby je spopularyzować,
  • umieść na swojej stronie nasz baner,
  • zachęć do pomocy innych.

Wkład wolontariuszy

image Robert MatuszewskiDziękujemy za przetłumaczenie serii artykułów na temat tworzenia modułówtworzenia dodatków w naszej Bibliotece.

image Aleksander WiśniowieckiDziękujemy za odświeżenie treści witryny JoomlaDay 2014.

image Andrzej MrózekDziękujemy za odświeżenie wyglądu witryny JoomlaDay 2014.

image Przemek WróbelDziękujemy przygotowanie prospektów sponsora JoomlaDay 2014.

image Michał TrzepizurDziękujemy za wkład w przygotowanie nowych wersji witryny Fundacji oraz witryny demo.joomla.pl.

image Sebastian DajnowiecDziękujemy za wkład w przygotowanie nowej wersji witryny Fundacji.