Promujemy i upowszechniamy w Polsce Joomla!, udostępniamy polskie tłumaczenia i dokumentację, tworzymy platformy współdziałania użytkowników na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego,
udzielamy wsparcia w stosowaniu Joomla!

- Misja Fundacji PCJ Otwarte Źródła -

Głównym celem projektu jest wspólne wzbogacanie polskiej elektronicznej dokumentacji Joomla! - tłumaczenie dokumentacji oficjalnej, materiałów wydanych na licencji JEDL oraz tworzenie własnych oryginalnych materiałów, artykułów i poradników.

Projekt został uruchomiony 18 kwietnia 2009 roku w subdomenie www.wiki.joomla.pl.

W projekcie może uczestniczyć każdy użytkownik Joomla! nie tylko jako beneficjent, czytelnik, ale także jako autor lub tłumacz dokumentacji. W projekcie wykorzystano oprogramowanie http://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki, które umożliwia współtworzenie stron przez ich użytkowników – każdy może dowolnie zakładać nowe strony i zmieniać (uzupełniać i redagować) treść stron już istniejących.

W dniu startu w Bibliotece udostępniono ponad 500 artykułów, w tym m.in.

  • poradnik dla zupełnych nowicjuszy,
  • kompletną pomoc podręczną dla Joomla 1.5 (ekrany pomocy),
  • bogaty zestaw materiałów nt. bezpieczeństwa Joomla!,
  • materiały o projektowaniu szablonów dla Joomla 1.5.

Wszystkie materiały umieszczane w Bibliotece publikowane są na warunkach Licencji Elektronicznej Dokumentacji Joomla!, która  gwarantuje autorom i tłumaczom zachowanie praw autorskich do ich opracowań, a użytkownikom prawo wzbogacania, rozwijania, poprawiania, uzupełniania.

O wiki

Autorem koncepcji wiki i samej nazwy jest Ward Cunningham, który w 1995 roku stworzył pierwsze wiki: WikiWikiWeb. Nazwa pochodzi od hawajskiego wyrażenia wiki wiki, które oznacza bardzo szybko, w domyśle bardzo szybko tworzona strona - tak tłumaczy etymologię tego słowa Ward Cunningham. (cytat za Wiki)
Niektórzy traktują słowo wiki jako akronim angielskiego zwrotu What I Know Is, co ma oznaczać wnoszenie przez użytkowników wkładu wiedzy, jej archiwizowanie i możliwość dzielenia się nią z innymi. (cytat za Wiki)

Nasi Sponsorzy

Złoty Sponsor JoomlaDay Polska 2017

Złoty Sponsor JoomlaDay Polska 2017

Sponsor Premium JoomlaDay Polska 2017

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2017

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2017

 

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2017

Brązowy Sponsor JoomlaDay Polska 2017

Brązowy Sponsor JoomlaDay Polska 2017

Brązowy Sponsor JoomlaDay Polska 2017

 

Możesz nam pomóc

Promujemy i upowszechniamy Joomla! w Polsce
Pomagaj realizować naszą misję

Dowiedz się więcej Przekaż darowiznę

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz kanał RSS

Subskrybuj