Jeśli chcesz stworzyć stronę www, to Joomla! jest właśnie dla Ciebie. Jest łatwy w instalacji, prosty w obsłudze i szybki w działaniu.

Joomla! jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS). W rankingu prowadzonym przez w3techs Joomla! jest na drugim miejscu wśród 110 monitorowanych programów. 3,1% wszystkich witryn internetowych na świecie działa na Joomla!. W Polsce od początku Joomla! jest niezmiennie numerem jeden.

Systemy zarządzania treścią (CMS) są aplikacjami internetowymi, które osobom bez przygotowania technicznego i informatycznego umożliwiają utworzenie niemal dowolnej witryny i zarządzanie nią - konfigurację, ustalanie struktury, dodawanie treści, zmiany wyglądu, dostosowanie do własnych potrzeb.

Na całym świecie osoby prywatne i publiczne, liderzy, menadżerowie i zarządy instytucji i urzędów, małych firm i wielkich korporacji, klubów, stowarzyszeń i fundacji stosują Joomla! w swoich witrynach internetowych jako systemy komunikacji i współpracy ludzi, zespołów, rozproszonych organizacji i społeczności. Tylko z witryny projektu pobrano Joomla! ponad 50 milionów razy, a z witryny Polskiego Centrum Joomla! program został pobrany ponad milion razy.

Swoją popularność zawdzięcza Joomla! projektantom i programistom, którzy stworzyli system złożony, ale prosty w obsłudze i łatwy w dostosowaniu do różnych potrzeb dzięki tysiącom dodatków dostępnych w centralnym katalogu rozszerzeń.

Joomla! jest dla każdego – dla doświadczonych i niedoświadczonych, dla początkujących projektantów i dla wytrawnych profesjonalistów. Każdy może zbudować z Joomla! dla siebie lub firmy, bogatą w treści, atrakcyjną, nowoczesną witrynę internetową, wizytówkę lub serwis. Cokolwiek chce…

Projektanci witryn i profesjonalne firmy mogą dzięki Joomla! oferować swoim klientom w atrakcyjnych cenach dynamiczne strony internetowe, które skutecznie rywalizują z możliwościami i prezencją witryn wartych miliony dolarów.

Joomla! jest oprogramowaniem wolnym o otwartym kodzie źródłowym, wydanym na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU GPL. Oznacza to, że każdy może korzystać z Joomla! swobodnie, w dowolnym celu, w tym studiować, modyfikować i wykorzystywać kod Joomla! we własnych projektach.

Od swoich narodzin w 2005 roku Joomla! jest projektem w pełni zarządzanym i rozwijanym przez wspólnotę międzynarodową i tysiące wolontariuszy z całego świata.

Jeśli tylko umiesz korzystać z komputera i posługiwać się edytorem tekstu, poradzisz sobie na pewno. Masz pełną kontrolę. Możesz publikować, co chcesz i kiedy chcesz. Z każdego miejsca na Ziemi. Teksty, obrazy, zdjęcia wprowadzisz i zredagujesz metodą: wpisz - kliknij - opublikuj! Prosto… łatwo… i szybko!

Ktoś powiedział: Jeśli byłoby coś jeszcze prostszego, to nie musiałbyś już nic robić!

Oficjalna strona Projektu Joomla! znajduje się pod adresem www.joomla.org.

Strona Polskiego Centrum Joomla! znajduje się pod adresem www.joomla.pl.