O fundacji

Wolne i otwarte oprogramowanie

Dlaczego Fundacja ustanowiona przez wolontariuszy popularyzujących w Polsce Joomla! w Statucie i w swojej nazwie kładzie nacisk na promocję wolnego i otwartego oprogramowania, zamiast – jak można by się spodziewać – na Joomla!?

Polskie Centrum Joomla!

Polskie Centrum Joomla jest ośrodkiem popularyzującym i rozwijającym Joomla! w naszym kraju. Powstało na przełomie sierpnia i września 2005 roku wraz z narodzinami Joomla!.

O Fundacji PCJ Otwarte Źródła

Fundacja PCJ Otwarte Źródła została ustanowiona 22 września 2011 roku, aby społeczności użytkowników Joomla! w Polsce zapewnić płaszczyznę wspólnego działania na rzecz społeczeństwa informacyjnego, wspierać Polskie Centrum Joomla w działaniach służących upowszechnianiu w Polsce Joomla oraz wolnego i otwartego oprogramowania.

O Joomla!

Jeśli chcesz stworzyć stronę www, to Joomla! jest właśnie dla Ciebie. Jest łatwy w instalacji, prosty w obsłudze i szybki w działaniu.

Cele Fundacji PCJ Otwarte Źródła

Fundacja chce uczestniczyć w szerokim nurcie ruchów i inicjatyw zmierzających do rozwoju społeczeństwa informacyjnego, rozwijając i upowszechniając w Polsce nowoczesne otwarte technologie i oprogramowanie służące cyfrowej działalności wydawniczej i współpracy ludzi.