Linux.pl - WIADOMOŚCI

Polska Strona Linuksa - informacje, porady, wymiana doświadczeń... - WIADOMOŚCI
 1. Śródziemie: Cień Mordoru również na Linuksa
  Ta wiadomość z pewnością ucieszy grono graczy spod znaku pingwina : Śródziemie: Cień Mordoru - uznawana w wielu rankingach jako gra roku 2014, ukazała się właśnie w wersji dla Linuksa i Mac ( do kupienia na STEAM ). Oczywiście osoby, które już wcześniej kupiły grę w wersji dla Windows otrzymają kopię dla Linuksa lub Mac bezpłatnie.
 2. Plasma Mobile - KDE dla smartfonów
  Społeczność KDE ogłosiło wydanie Plasma Mobile - wolnej (jak wolność), przyjaznej dla użytkownika, dbającej o prywatność  oraz konfigurowalnej platformy dla urządzeń mobilnych. Plasma Mobile jest Wolnym Oprogramowaniem, które obecnie jest już rozwijana na działającym prototypie pozwalającym na korzystanie z podstawowych funkcji smartfona. Głównym celem Plasma Mobile jest danie użytkownikowi pełnej obsługi urządzenia i zostały zaprojektowany tak aby wspierać wszystkie rodzaje aplikacji. Natywne aplikacje są tworzone przy użyciu Qt, jednakże również będą wspierane napisane w GTK, dla Androida, Ubuntu Touch oraz wiele innych - o ile pozwoli na to licencja oraz poziom techniczny aplikacji. Projekt rozwijany jest na wolnych licencjach GPL i LGPL - zgodnie z polityką KDE .
 3. Service Pack 4 dla SUSE Linux Enterprise 11 jest już dostępny
  Warszawa, 28 lipca 2015 r. - Firma SUSE udostępniła  Service Pack 4 dla systemu operacyjnego SUSE Linux Enterprise 11 ( www.suse.com/promo/sle11sp4.html ). Wprowadzone usprawnienia pozwolą na wykorzystanie w pełni mocy przetwarzania oraz innowacyjnych funkcji najnowocześniejszego sprzętu. Oprócz tego wprowadzone w SP4 usprawnienia skalowalności ułatwią obsługę przez SUSE Linux Enterprise 11 najbardziej wymagających obciążeń, takich jak bazy danych przetwarzane w pamięci.
 4. Sekurak/Offline - bezpłatny magazyn o bezpieczeństwie IT
  Redakcja sekuraka wydała w lipcu tego roku pierwszy numer magazynu Sekurak/Offline . Dotyczy on w całości bezpieczeństwa aplikacj webowych. W zinie znajdziemy zarówno teksty podstawowe (podatności SQLi/XSS/CSRF czy mechanizmy HSTS/CSP), jak i bardziej zaawansowane (np. opis problemu klasy Object Injection w Zend Framework).
 5. Lipcowe wydanie Linux Magazine z Megapakiem Ubuntu
  Wiodące artykuły lipcowego wydania "Linux Magazine" poświęcone są zagadnieniom współpracy między systemami - opisują sposoby integracji Linuksa z Androidem, otwierania na Linuksie aplikacji Windows przy użyciu CrossOvera 14 lub Play On Linuksa, a DVD zawiera cztery pełne wersje dystrybucji Ubuntu, Kubuntu, Lubuntu i Xubuntu 15.04.

Nasi Sponsorzy

Złoty Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Brązowy Sponsor JoomlaDay Polska 2014

 

Możesz nam pomóc

Promujemy i upowszechniamy Joomla! w Polsce
Pomagaj realizować naszą misję

Dowiedz się więcej Przekaż darowiznę

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz kanał RSS

Subskrybuj