Linux.pl - WIADOMOŚCI

Polska Strona Linuksa - informacje, porady, wymiana doświadczeń... - WIADOMOŚCI
 1. Marcowe wydanie Linux Magazine z Linux Mint 17.1 KDE
  Wiodące artykuły marcowego wydania Linux Magazine zawierają porównanie możliwości, łatwości użytkowania i funkcji dziewięciu linuksowych edytorów wideo: Cinelerry, Flowblade'a, Kdenlive'a, Kino, Lightworksa, LiVES-a, OpenShota, Pitivi i Shotcuta. Na DVD znajduje się Linux Mint 17.1 KDE.
 2. Spotkania Linux & Security Days 2015 w Polsce
  Tematem wiodącym sześciu spotkań w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie jest zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności działania całego środowiska IT - "od serwera do usera" SUSE, NetIQ i Novell zapraszają na konferencje "Linux & Security Days 2015". Spotkania zaplanowano w dniach 17-26 marca w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Odbędą się na nich pokazy nowej wersji serwerów SUSE Linux Enterprise 12 i systemów klastrowych, stosowania wirtualizacji do backupu i disaster recovery, narzędzi do kontroli konfiguracji urządzeń użytkowników i mobilnego dostępu do danych, systemów monitorowania bezpieczeństwa, w tym dostępu do aplikacji i plików.
 3. AllSys 3.3.6 [projekty]
  Wersja 3.3.6 programu jest pierwszą wersją z raportem terminów zapłaty dokumentów. System wydruków JasperReports zaktualizowano do wersji 6.0.0, dołączono bibliotekę z fontami oraz zaktualizowano pozostałe. Poprawiono obsługę faktur magazynowych wprowadzając okna powiększenia tabeli pozycji i uwag do faktury oraz wyliczenie od wartości brutto faktur oraz PZ i WZ, PZ i WZ można drukować bez wartości. W tej wersji poprawiono także dziewięć błędów uznanych za krytyczne . Aktualizacja z poprzednich wersji do wersji 3.3.6 spowoduje pobranie wszystkich najnowszych bibliotek programu. Szczegóły znajdują się w menu Aktualizacje
 4. Styczniowe wydanie Linux Magazine z openSUSE 13.2
  Wiodące artykuły styczniowego wydania Linux Magazine poświęcone są aplikacjom webowym: przyszłości JavaScriptu, automatycznemu przetwarzaniu danych pobranych z internetu przy użyciu Portii oraz tworzeniu aplikacji za pomocą Flaska – mikroplatformy webowej w Pythonie. DVD zawiera openSUSE 13.2.    
 5. SUSE pozwala zmniejszyć wydatki na serwery o 80 procent
  Warszawa, 9 grudnia 2014 r. - Firma analityczna Forrester Consulting wzięła pod lupę oszczędności wynikające z migracji z serwerów uniksowych na platformę Linux i serwery x86. Wyniki opublikowano w raporcie "Total Economic Impact" przygotowanym na zamówienie dostawcy oprogramowania Linux, firmy SUSE. Liczby w raporcie mówią same za siebie: dokonując migracji z różnorodnych systemów uniksowych na serwery x86 z systemem operacyjnym SUSE Linux Enterprise każdy z czterech klientów korporacyjnych omawianych w raporcie osiągnął przy zakupie serwera oszczędności rzędu średnio 80 procent. Dane do raportu zebrano na podstawie rozmów z klientami SUSE o łącznych przychodach przekraczających 23,4 mln USD, kosztach niemal 15 mln USD i wartości netto ponad 8,4 mln USD.

Nasi Sponsorzy

Złoty Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Srebrny Sponsor JoomlaDay Polska 2014

Brązowy Sponsor JoomlaDay Polska 2014

 

Możesz nam pomóc

Promujemy i upowszechniamy Joomla! w Polsce
Pomagaj realizować naszą misję

Dowiedz się więcej Przekaż darowiznę

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz kanał RSS

Subskrybuj