Wydarzenia

Udostępnione przez nas dodatki i moduły Info-Ciacho pobrano już ponad 1700 razy. Miło nam poinformować, że na podstawie zgłoszonych przez użytkowników problemów i sugestii Autorka rozszerzeń opracowała ich doskonalsze wersje.

Wszystkim, którzy pobrali i zainstalowali dodatki lub moduły opublikowane wcześniej, zalecamy ich uaktualnienie do nowszych, udostępnionych dziś wersji. Pliki zainstalowanego w witrynie dodatku lub modułu można po prostu nadpisać za pomocą FTP lub ponownie je zainstalować.

O nowych przepisach

Zmieniona ustawa Prawo Telekomunikacyjne nakazuje wydawcom witryn uzyskiwać zgodę od użytkowników witryn na korzystanie z technologii ciasteczek i podobnych. Nowelizacja ustawy jest konsekwencją dyrektywy Unii Europejskiej nr 2009/136/WE. Według jej wymogów i nowych przepisów użytkownik witryny internetowej ma otrzymywać jasne i wyczerpujące informacje o celu, rodzaju i zakresie stosowania plików cookies oraz podobnych technologii i należy mu zapewnić możliwość odmowy zapisu plików na jego urządzeniu (komputerze, smartfonie, telefonie). Nie o wszystkich plikach ciasteczek trzeba informować, ale przepisy w tej mierze nie są zbyt jasne. Przykładowo, pliki ciasteczek zapamiętujące ustawienia rozmiaru czcionek uznawane są za niepodlegające wymogowi uzyskania zgody. Podobnie pliki przesyłane po to, aby stwierdzić, że użytkownik nie udzielił zgody na otrzymywanie cookies.

Fundacja wspiera Ciebie - wesprzyj Fundację PCJ Otwarte Źrodła

Po raz kolejny Polskie Centrum Joomla! wspiera użytkowników w potrzebie konkretnym działaniem. Wesprzyj więc i Ty Polskie Centrum Joomla!

Dowolne kwoty darowizny można przekazać także przelewem bankowym na konto
Meritum Bank ICB S.A. 11 1300 0000 2076 7149 6353 0001 z określeniem: Darowizna na cele statutowe

Załączniki:
Pobierz plik (info_ciacho_v_1.5.zip)Pobierz[Info-Ciacho. Dodatek dla Joomla 1.5]0 kB5719 Pobieranie2013-04-12 17:50
Pobierz plik (info_ciacho_v_2.5.zip)Pobierz[Info-Ciacho. Dodatek dla Joomla 2.5 i 3.x]0 kB12811 Pobieranie2013-04-12 17:51
Pobierz plik (mod_info_ciacho_v_1.0_iso_8859_2.zip)Pobierz[Moduł Info-Ciacho dla Joomla 1.0 (ISO -8859-2)]0 kB1740 Pobieranie2013-03-29 23:39
Pobierz plik (mod_info_ciacho_v_1.0_utf_8.zip)Pobierz[Moduł Info-Ciacho dla Joomla 1.0 (UTF-8)]0 kB1816 Pobieranie2013-03-29 23:40