Od Państwa wsparcia w największym stopniu zależy utrzymanie Joomla! po polsku i dalszy rozwój PCJ. Jak mogą Państwo pomóc?

Agencjom interaktywnym, firmom webmasterskim i freelancerom Joomla! po polsku przynosi codziennie wymierne korzyści. Dlatego w największym stopniu liczymy na realne i systematyczne wspieranie działalności PCJ z Państwa strony.

Darowizny pieniężne

Firmy i webmasterzy mogą przekazywać Fundacji darowizny pieniężne. W tytule przelewu prosimy wpisać „Darowizna na cele statutowe”. Aby móc odliczyć darowizny od podatku, należy ich dokonywać z konta firmowego na konto Fundacji:

Meritum Bank ICB S.A.: PL 11 13 00 0000 2076 7149 6353 0001

Zgodnie z prawem podatkowym, prawem o fundacjach oraz prawem o działalności pożytku publicznego i wolontariacie darowizny przekazane na cele statutowe Fundacji można odliczyć od podstawy opodatkowania (w łącznej wysokości do 6% dochodu w przypadku osób fizycznych, a do 10% w przypadku osób prawnych).

Darowizny rzeczowe

Mogą to być zarówno własne produkty proponowane przez firmę, jak i zakupione w celu przekazania ich Fundacji. Ze względu na specyfikę tej formy darowizny, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Składki pracownicze (payroll)

Payroll jest bardzo skuteczną formą pomocy i nie obciąża nadmiernie budżetu darczyńcy.

Program można wprowadzić w firmie bardzo łatwo, przy minimalnych procedurach administracyjnych. Pracownicy deklarują przekazanie co miesiąc ze swego wynagrodzenia na konto fundacji określonej kwoty (może to być np. końcówka pensji albo stawka za 1 godzinę pracy), a pracodawca na podstawie tych deklaracji wykonuje przelew na rachunek bankowy Fundacji.

Sponsoring

Jest świadczeniem wzajemnym. Sponsor przekazuje środki na finansowanie konkretnych przedsięwzięć, projektów lub programów Fundacji, a Fundacja – jako sponsorowany promuje Sponsorowanego podczas realizacji projektu lub programu w formach określonych umową, np. umieszczeniem banerów, logo podczas imprez, w witrynach PCJ, w materiałach drukowanych.

Partnerstwo strategiczne

Fundacja otwarta jest na każdy rodzaj partnerskiej współpracy z podmiotami realizującymi projekty i przedsięwzięcia na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego, promocji wolnego i otwartego oprogramowania, programów wspomagających cyfrową działalność wydawniczą, systemów zarządzania treścią witryn internetowych.

Zapraszamy do tworzenia wspólnych projektów, realizacji wspólnych celów.